Едно от най-неприятните усещания, които човек може някога да изпита, е свързано със заглъхването на ушите.
Това води след себе си безпокойство, страх и дезориентация.
Когато сте навън и не успявате да чуете обикновените шумове, на които ставате свидетели в ежедневието си, то тогава ви обзема паника и е напълно възможно да се почувствате не малко объркани и „изгубени”.
В тази статия ще ви разкажем малко повече за това какъв е първоизточника за заглъхването на ушите и как да се справите с проблема, ако попаднете в подобна ситуация.
Разбира се, нашите съвети са валидни за онези, които изпитват от лек до среден дискомфорт, без самото заглъхване да бъде придружено от шум.
В противен случай е добре да посетите специалист и той да реши какво лечение ще ви бъде назначено.
Това, което не бива да правите, е да прилагате самолечение, тъй като бабините лекове не винаги се оказват правилното оръжие за елиминиране на какъвто и да е било здравословен проблем.
Каква е причината ушите да заглъхват
Всеки от вас, който до този момент е имал възможността да се качи на самолет, знае, че при кацане и излитане ушите на човек заглъхват.
Това се дължи на сложното устройство на органите.
Ако вашият случай не е пряко свързан с летене, то тогава главна роля играе слуховата тръба, която съединява носоглътката със средното ухо.
При смяната на атмосферните налягания, тези органи са изключително чувствителни и обикновено човек става свидетел на онова неприятно заглъхване, за което споменахме по-рано.
Как да предотвратим заглъхването
В случаите, в които сте летели със самолет и в следствие на това ушите са ви заглъхнали, то това, което съветваме да направите, е да преглътнете няколко пъти и скоро всичко ще си бъде отново по старо му.
Хората, които обичат да прекарват дълго време в басейна, морето или банята, също стават свидетели на заглъхване на ушите.
В този случай обикновено е попаднала вода в тръбата и е препоръчително веднага да отреагирате, като почистите добре с клечка за уши.
Отново преглътнете няколко пъти, така че остатъците от вода да преминат в гърлото.
Разбира се, лекарска намеса е необходима тогава, когато заглъхването продължава повече от 48 часа.
Това може да се окаже сериозен проблем, затова е задължително да посетите специалист, който да ви прегледа и да констатира състоянието ви и причинителя за дискомфорта.
Спираме да ви даваме съвети, относно това как да се справите с неприятното заглъхване и ви пожелаваме никога да не се сблъсквате лично с чувството, което човек изпитва,чувайки шум или пищене.
Надяваме се да сме ви били полезни и да сме ви насочили към вземане на правилното решение в подобни ситуации.